شیــــل

نگاهی به دنیای سیاست، فرهنگ و ادبیات

۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

قالیباف، ناکام‌تر از کارل هاینس رومنیگه!

از میان کاندیداهای ریاست جمهوری دوره‌ی دوازدهم، محمدباقر قالیباف از جهاتی متمایز از دیگر کاندیداهاست، وی که با 55 سال سن، تجربه‌ی دو شکست در کارزار انتخابات ریاست جمهوری را در کارنامه‌اش دارد، باری دیگر تا پای فینال خودش را بالا کشیده و گرچه دیگر خبری از عکس‌هایش با لباس خلبانی در میادین شهر و یا به رخ کشیدن القابی همچون سردار یا خلبان نیست و این بار در قامت مدیران کلاسیک جمهوری اسلامی، رخت ساده بر تن کرده ولی نتایجی که از افکارسنجی‌های پس از مناظره‌ی سوم به گوش می‌رسد، رشدی منفی را در جلب آرای این کاندیدا نشان می‌دهد.

قالیباف شاید از جهاتی تیم ملی هلند را به اذهان متبادر کند، همان تیمی که هربار با سروصدای بسیار پا به میدان گذاشته و تا مدتی هم، بازی‌های درخشانی از خود به نمایش می‌گذارد، ولی سرآخر ناکام از کسب جام به خانه باز می‌گردد، اما برای من محمدباقر قالیباف، با تخفیف همان کارل هاینس رومنیگه‌ای است که لقب ناکام‌ترین کاپیتان فوتبالی دنیا را یدک می‌کشد!

 • ۱ پسنديدم
 • ۰ نظر
  • حسن علیزاده
  • شنبه ۲۳ ارديبهشت ۹۶

  عزادار

  برای دقایقی دست از کار کشید و دستش را آرام بر سینه‌اش می‌زد. بغض گلویش را می‌فشرد، گرسنگی نیم‌روزه از یادش رفته بود و تنها نگاه معصومش را به دسته‌ی عزاداری دوخته بود که بی‌تفاوت از مقابلش می‌گذشت.

  امشب هم به رسم سالیان گذشته، دسته عزاداری علی اصغر(ع)، همراه با سروصدای طبل و سنج و ناله و زاری زنانی که همچون توده‌ای سیاه به دنبالش در حرکت بودند، از خیابان گذشت.

  صدای زمخت مرثیه خوان که مرثیه علی اصغر را با سوز و گداز خاصی هم می‌خواند، دور و دورتر و سپس محو شد.

  و باز سکوت سنگین شب ماند و سوز سرمای نسیمی که آرام از کنار جعبه‌ی کهنه‌ی پسرک می‌گذشت و صورت کرخت شده از سرمایش را می‌بوسید.

  و باز علی اصغر ماند و دستان سیاه واکسی‌اش که هنوز بر سینه می‌زد.

  ...

  «عزادار»

  حسن علیزاده

  از مجموعه داستان کوتاه «لیوان خالی»

 • ۰ پسنديدم
 • ۰ نظر
  • شنبه ۹ ارديبهشت ۹۶