از طریق مرورگر لپ‌تاپ یا رایانه‌ی رومیزی‌تان می‌خواهید متن بلندی را از سایت یا وبلاگی بخوانید، مطلب موردعلاقه‌ی شماست و می‌خواهید آن را با حواس جمع و تمرکز مطالعه کنید. در اطراف نوشته پرشده از تبلیغات رنگ‌ووارنگ، چندتایی را با افزونه‌های ویژه برای مسدودسازی تبلیغات غیرفعال می‌کنید، چند باری هم صفحه بازآوری (refresh) می‌شود، برخی از تبلیغات جایگزین شده‌اند و برخی هم از بین نمی‌روند، هم زمانی از فعالیت مفید شما هدررفته و هم از تمرکز و علاقه‌ای که برای خواندن آن متن داشتید کاسته شده است، خب راه‌حل چیست؟

چنانچه از مرورگر گوگل کروم استفاده می‌کنید افزونه‌ی Just read را به شما پیشنهاد می‌کنم. چند سالی می‌شد که هم در مرورگر فایرفاکس و هم کروم از افزونه iReader بهره می‌بردم ولی چندین سال از آخرین آپدیت این افزونه گذشت و دیگر هم وجود خارجی ندارد تا اینکه بعد از آزمودن چندین افزونه برای گوگل کروم به Just read رسیدم. این افزونه که نتیجه‌ی پروژه‌ای متن‌باز بوده، قابلیت ویرایش و نوسازی بسیاری داشته که می‌تواند با شخصی‌سازی‌هایی همراه شود.

قابلیت‌هایی همچون امکان حذف جزییاتی از صفحه برای پرینت یا مطالعه‌ی آسان‌تر، تغییر رنگ، اندازه و نوع فونت، بهره بردن از چندین تم گوناگون از ویژگی‌های نسخه‌ی رایگان این افزونه است.

شما می‌توانید با مراجعه به این لینک  آن را دانلود و نصب نمایید.